• Obnovenie školského vyučovania prezenčnou formou

• Vážení rodičia!

Na základe Rozhodnutia primátora mesta zo dňa 31.3.2021 Vám oznamujeme, že prezenčné vyučovanie pre 1. – 4. ročník základnej školy sa začína 7.4.2021. Prosíme rodičov, aby vyplnili a doniesli so sebou Čestné vyhlásenie, ktoré je na webstránke a na FB stránke školy.

Ak sa Vám to nepodarí vytlačiť 7.4.2021 pri vstupe do školy si u pani učiteľky Vašej dcéry/syna môžete tlačivo vyplniť a podpísať.

Pre žiakov je zabezpečené stravovanie aj Školský klub detí. Škola je otvorená od 7:00 hod. do 16:30 hod. (do 16:30 hod. je v prevádzke aj ŠKD).

Žiaci budú potrebovať vo vnútorných aj vonkajších priestoroch 2 rúška a tiež hygienické vreckovky.

Riaditeľstvo školy a pedagogický kolektív sa teší na stretnutie s deťmi našej školy.

Mária Estergájošová

Formulár čestného vyhlásenia k stiahnutiu tu:

Cestne_vyhlasenie_formular.pdf

Pre zamestnancov:

Vyhl._o_bezinfekcnosti_zamestnanec-7.4.2021.pdf

• Zápis do prvého ročníka

• Vážení rodičia!

Riaditeľstvo školy a kolektív pedagogických zamestnancov Vás srdečne pozdravuje na začiatku krásnych, slnečných, jarných dní. Prichádza obdobie, keď sa zapisujú do školy naši budúci prváčikovia.

Pandémia COVOD-19 a s ňou súvisiace udalosti veľa zmenila v našich životoch, tým aj prípravu na zápis do školy. Nemohli sme sa s našimi budúcimi prvákmi a ich rodičmi stretávať na podujatiach a aktivitách.

Od 1. do 30. apríla 2021 prebieha zápis do 1. ročníka.

Zákonný zástupca je povinný prihlásiť svoje dieťa, ktoré dovŕši šiesty rok veku do 31.augusta 2021.

V súčasnosti je naša škola uzavretá kvôli epidemiologickému vývoju v krajine, preto zápis do 1. ročníka na školský rok 2021/2022 prebehne bez osobnej prítomnosti detí a ich zákonných zástupcov.

Na webovej stránke školy www.zsvmeder.edupage.sk je sprístupnený elektronický formulár, ktorý zákonný zástupca vyplní a pošle.

Ak zákonný zástupca nemá možnosť so školou komunikovať elektronicky, môže si formulár

vyzdvihnúť osobne v základnej škole, alebo osobne zapísať svoje dieťa

v dňoch

7. a 8. apríla 2021 od 8:00 do 16:00 hod.

V tomto prípade je dôležité dodržiavať všetky hygienicko-epidemiologické opatrenia.

Milí budúci prváčikovia!

Vážení rodičia!

Tešíme sa na stretnutie s Vami a teší nás, že Ste si vybrali našu školu. Čaká Vás pekne zariadená, čistá, upravená škola, mladý a vynikajúco pripravený pedagogický kolektív, kolektív nepedagogických zamestnancov, krásny školský dvor s multifunkčným ihriskom, workout zariadením a s novým stojanom na bicykle.

Nech sa Vám v škole darí. Od septembra pod vedením pani učiteliek budete vnikať

do tajov čítania, písania a matematiky. Prajeme Vám k tomu veľa elánu, trpezlivosti, vytrvalosti a úspechov.

Tešíme sa na stretnutie s Vami!

Riaditeľstvo

a pedagogický kolektív zamestnancov školy

Odkaz na registračný formulár: https://zsvmeder.edupage.org/register/

• Oznam pre zákonných zástupcov

• Základná škola Jána Amosa Komenského Nám. B. Bartóka 497/20, 932 01 Veľký Meder

Vážení rodičia!

Na základe Rozhodnutia primátora mesta Veľký Meder s účinnosťou od 8. februára 2021, na základe ktorého zakazuje riaditeľom obnovenie školského vyučovania,

pokračujeme v období od 8.3.2021 do 12.3.2021 v dištančnom vzdelávaní

na 1. aj 2. stupni ZŠ.

Na našej škole bude v prevádzke Školský klub detí pre zákonných zástupcov pracujúcich v kritickej infraštruktúre a pre deti zákonných zástupcov, ktorým povaha práce neumožňuje vykonávať ju z domácnosti. Zákonný zástupcovia sú povinní sa preukázať

s negatívnym testom zákonného zástupcu a čestným prehlásením (v prílohe).

Vedenie školy dúfa, že na základe pomaly sa zlepšujúcich výsledkov pandémie COVID-19 čoskoro začne prezenčné vyučovanie.

S pozdravom.

Mgr. Mária Estergájošová

• Informácia pre rodičov

• Vážení rodičia!

Riaditeľstvo školy s veľkým znepokojením prijalo informáciu o obvinení nášho kolegu. Nakoľko je prípad vo fáze vyšetrovania, ďalší postup

v pracovno-právnych vzťahoch budeme riešiť podľa Zákonníka práce.

Ide o veľmi chúlostivý prípad, čo sa mohlo dotknúť aj našich žiakov/žiačok.

Aj napriek tomu, že sme doteraz žiadne podnety od žiakov/žiačok ani rodičov nedostali, prosíme Vás, aby ste sa v prípade akéhokoľvek podozrenia obrátili na riaditeľstvo školy telefonicky alebo osobne.

Mgr. Mária Estergájošová