• 2 % z dane pre školu

• Aj vy môžete tento rok darovať 2% z dane pre zamestnanca pre školu, ktorú využijeme pre žiakov.

Postup a tlačivo pre vyplnenie daňového priznania:

Tlačivo na stiahnutie tu:

Vyhlasenie_RZ_2021.pdf

Postup na poukázanie 2% z daní za rok 2021

POSTUP NA POUKÁZANIE 2 % Z DANE PRE ZAMESTNANCA

Vyplňte „Vyhlásenie o poukázaní 2% z dane“.

15. 2. 2022 – do tohto termínu je potrebné požiadať zamestnávateľa o vykonanie ročného zúčtovania. Následne požiadajte zamestnávateľa o vystavenie „Potvrdenia o zaplatení dane“.

30.4. 2022– do tohto termínu je potrebné obe tlačivá /Vyhlásenie a Potvrdenie o zaplatení dane/ doručiť alebo zaslať poštou na príslušný daňový úrad v mieste vášho bydliska.

Poznámka: Zamestnanec si môže vybrať iba jedného prijímateľa, ktorému daruje svoje 2 %. Výška darovanej sumy predstavuje minimálne 3 €.

POSTUP NA POUKÁZANIE 2 % Z DANE PRE FYZICKÚ OSOBU, KTORÁ SI DAŇOVÉ PRIZNANIE PODÁVA SAMA

Fyzická osoba podáva daňové priznanie typu A alebo B. Priamo v tomto tlačive uvedie údaje o prijímateľovi 2 % a výške poukázanej sumy.

31. 3. 2022 – posledný termín podania daňového priznania na príslušný daňový úrad (v mieste bydliska) a termín zaplatenia daňovej povinnosti.

Poznámka: Fyzická osoba si môže vybrať len jedného prijímateľa, ktorému daruje svoje 2 %. Výška darovanej sumy predstavuje minimálne 3 €.

POSTUP NA POUKÁZANIE 1 % (2 %) Z DANE PRE PRÁVNICKÚ OSOBU

Právnická osoba (firma) vyplní údaje o prijímateľovi 1 % (2 %) a výške poukázanej sumy priamo v daňovom priznaní.

2 % z dane môže poukázať právnická osoba (firma) v prípade, že počas roka 2021 až do termínu na podanie DP poskytla finančný dar vo výške min. 0,5 % z dane na verejnoprospešný účel (napr. nášmu OZ alebo inej organizácii).

31. 3. 2022 – posledný termín podania daňového priznania na príslušný daňový úrad v mieste sídla spoločnosti a termín zaplatenia daňovej povinnosti (pokiaľ nie je schválené daňovým úradom inak).

Poznámka: Právnická osoba má možnosť vybrať si až troch prijímateľov, ktorým sa rozhodla takouto formou pomôcť. Výška darovanej sumy pre jedného prijímateľa predstavuje minimálne 8 €.

• Valentínska pošta

• Deň sv. Valentína je jedinečnou príležitosťou ukázať, že vám záleží na druhých. Napíšte valentínku pre spolužiačku či spolužiaka na škole. Potešte radostnou správou kamaráta z inej triedy. Prekvapte učiteľov či kuchárky alebo upratovačky milým pozdravom.

Na obal vašej správy napíšte meno a priezvisko osoby, ktorej chcete vás odkaz doručiť. Napíšte i triedu, ktorú žiak navštevuje.

Pošta sa bude roznášať v utorok 14. februára 2023.

Nezabudnite: termín na doručenie vašich správ je v pondelok 13. februára do 10:00.

Schránka pošty na vaše valentínky sa nachádza na druhom poschodí pred školskou knižnicou.